Kroužky 2023/2024

Počet nalezených kroužků: 89

3D TISK 1

ÚT 15:00-16:30

Věk 8-15

1 500 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Přijímáme náhradníky

V kroužku se seznámíte s 3D tiskem, způsoby využití a tvorbou v programech Tinker CAD a Fusion 360.Cílem je získání základní orientace v problematice 3D tisku, možnosti úpravy již hotových modelů. Jednotlivé výrobky si účastníci kroužku dávají sami tisknout nebo vytváří lektorovi hotové tiskové soubory, které se tisknou v průběhu týdne. Hotové výrobky si účastníci odnáší domů. Kroužek vede Lukáš Bouda, který se věnuje dětem v rámci nejrůznějších akcí a táborů přes 10 let a kroužek Lego robotika vede již od roku 2019. Má rád, když děti přicházejí se svými nápady a mají radost z povedeného projektu.

3D TISK 2

ÚT 17:00-18:30

Věk 12-99

1 500 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Poslední místo!

V kroužku se seznámíte s 3D tiskem, způsoby využití a tvorbou v programech Tinker CAD a Fusion 360.Cílem je získání základní orientace v problematice 3D tisku, možnosti úpravy již hotových modelů. Jednotlivé výrobky si účastníci kroužku dávají sami tisknout nebo vytváří lektorovi hotové tiskové soubory, které se tisknou v průběhu týdne. Hotové výrobky si účastníci odnáší domů. Kroužek vede Lukáš Bouda, který se věnuje dětem v rámci nejrůznějších akcí a táborů přes 10 let a kroužek Lego roborika vede již od roku 2019. Má rád, když děti přicházejí se svými nápady a mají radost z povedeného projektu.

AKROBACIE

PO 16:30-18:00

Věk 7-11

1 000 Kč / pololetí

ZŠ náměstí míru - malá TV

Obsazeno

Kroužek nabízí základní průpravu pro gymnastiku. Povedeme děti ke koordinaci těla, flexibilitě a celkové dobré fyzické kondici. Budeme se učit základní gymnastické prvky a cvičit s jednoduchým náčiním. Ke konci školního roku bychom mohli mít i nějaké malé vystoupení. Jsem trenér sportovní gymnastiky a vedl jsem dva gymnastické kroužky, v Jablonném v Podještědí a ve Stráži pod Ralskem.

ARMY TÝM

PO 16:00-17:45

Věk 11-15

800 Kč / pololetí

ZŠ Nový Bor, Gen. Svobody

Přijímáme náhradníky

V Army týmu se naučíte všebecné základy v military oblasti, střelbu s airsoftovými zbraněmi, taktiku, topografii, zdravovědu, zdokonalení fyzické a psychické zdatnosti, vojenské historii a pobytu v terénu. Každý by měl zvládnout: 5x klik, 10x sed-leh, 3x shyb, 100m běh, střelba s airsoftovou zbraní a pohovor.

BADATEL

ČT 16:00-18:00

Věk 9-15

800 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Volno

Na Badateli se budeme učit poznávat i určovat rostliny, živočichy, houby a lišejníky, horniny a minerály v Novém Boru a okolí a na papíře i ty, co u nás nenajdeme. Budeme zkoumat, co s čím v přírodě souvisí, jak žít ekologicky za použití zdravého selského rozumu a jak si výsledky bádání stručně a jasně zapsat. Budeme například sledovat, jak se během roku mění druhová skladba i pestrost různých ekosystémů, životní cyklus živých organismů a specifika našich čtyř ročních období.Batoh se svačinou a oblečení do každého počasí stále s sebou, neboť správného badatele nic nepřekvapí :-)lektor: T.P. vystudovala jsem Ekologii a ochranu krajiny na SOŠ Lužická v České Lípě, o přírodu se zajímám stále a ráda se v ní pohybuji a poznávám.

BASKETBAL (1.-5. třída)

ČT 16:00-17:30

Věk 6-11

800 Kč / pololetí

ZŠ nám. Míru: velká tělocvična

Přijímáme náhradníky

Basketbal je kolektivní míčový sport, který se na celém světě těší vysoké oblibě. Má poměrně jednoduchá pravidla a každý se jej může naučit velmi rychle hrát. Zaměříme na základní dovednosti, jako je driblování, přihrávání a práci s míčem. Možnost přátelských utkání.

BASKETBAL (6.-9. třída)

ČT 17:30-18:45

Věk 12-15

800 Kč / pololetí

ZŠ nám. Míru: velká tělocvična

Poslední místo!

Basketbal je kolektivní míčový sport, který se na celém světě těší vysoké oblibě. Má poměrně jednoduchá pravidla a každý se jej může naučit velmi rychle hrát. Zaměříme se na pohyb s míčem, týmovou spolupráci a taktice. Možnost přátelských utkání.

BOJOVÉ UMÉNÍ - DAI SHO JUTSU

PO 13:20-14:20, ST 14:00-15:00

Věk 7-14

900 Kč / pololetí

ZŠ NÁMKO herna

Volno

Proč právě bojová umění ? Protože jsou skvělou pohybovou průpravou jakou mladý člověk může získat pro další sporty a pro dlouhý aktivní život. Je to smysluplné trávení volného času, nenáročné finančně, ale pokud se stane vášní je náročné časově. Učí vás disciplíně, pravidelnosti, trpělivosti, cílevědomosti, psychické odolnosti, učení se novým věcem, zlepšování se, potlačení ega a respektu k ostatním. Neustále vás nutí na sobě pracovat. To jsou dovednosti které se hodí i v jiných oblastech života. Proto bojová umění. Rád bych tyto vědomosti předal dětem a mládeži jako pevné základy do jejich života na nichž mohou stavět. Nadchnul je, rozhýbal tímto druhem pohybu a na chvíli dostal z virtuálního světa do skutečného. Protože bojová umění jsou především o pohybu, zdraví, životě a prožitku z přítomného okamžiku: Lektor: David Kříž - učitel bojových umění.

BORÁČEK pohybová průprava

ST 15:30-16:30

Věk 5-7

600 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Volno

V kroužku se seznámíte se základní průpravou společenských tanců, díky které se děti mohou dále posouvat do vyšší pokročilostní skupiny. Cílem je naučit děti správnému držení těla a koordinace, vnímání rytmu a základy standardních a latinsko-amerických rytmů..

BORÁČEK společenský tanec

PO 15:45-17:00, PÁ 16:00-17:30

Věk 8-15

800 Kč / pololetí

ZŠ U Lesa: velká Tělocvična

Volno

Společenský tanec vyjadřuje pocity a vztah dvou osob, které spolu tančí. Je to nejen pohyb, ale také umění - ve spojitosti s hudbou vyjadřuje tanečník své emoce. Tanec vás naučí správné držení těla, ladnosti a plynulosti vašich pohybů. Na kroužku se naučíme základní kroky, vnímat rytmus. Možnost vystoupení na různých akcích a soutěží.

BOWLING HardStrike (pokročilí)

PO 17:00-18:00

Věk 9-15

1 500 Kč / pololetí

Bowling City Nový Bor

Poslední 4 místa

Kroužek v podobě tréninků, ve kterém se děti připravují na turnaje , zápasy a hry v režimu ligové úrovni.

BOWLING MidleSpare

PO 17:00-18:30

Věk 9-15

1 500 Kč / pololetí

Bowling City Nový Bor

Volno

Kroužek pro děti se základními dovednostmi v bowlingu. Děti se učí strategii těžších dohozů a techniku v rozšířeném pojetí.

BOWLING MiniStrike (začátečníci a mírně pokročilí)

PO 15:30-17:00

Věk 9-13

1 500 Kč / pololetí

Bowling City Nový Bor

Poslední 4 místa

Kroužek pro děti, které by se chtěli naučit Bowling. Děti se naučí základní techniku hodů, základní pravidla evropského bowlingu, najdou si nové kamarády s jednotným zaměřením a naučí se hrát Bowling formou cvičení a hry.

BRÝDOVÁNÍ

PO 17:00-19:00

Věk 18-99

850 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Poslední 4 místa

Jsme parta fajn lidiček, kteří rádi tvoří. Inspirací nám je Monika Brýdová, ale realizujeme i naše vlastní nápady. Vyzkoušeli jsme už malování na textil, na kamínky, na dřevo, na sádrové odlitky, drátkování, techniku macramé, drhání, háčkování, šití, batiku, dekorace dle ročních období a máme ještě spoustu toho, co chceme realizovat. Pracujeme pod vedením zkušených a sympatických lektorek. Naším hlavním kreativcem je IVA, která tvoří každou volnou chvíli a umí vyčarovat úžasné věci ze všeho, co se jí dostane pod ruku. GABČA je její pravou rukou a tvoření s malými i velkými je její velkou zálibou.

BUDU PRVŇÁK

PO 15:00-16:00

Věk 5-6

900 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Poslední 4 místa

Na kroužku se zaměřujeme na základní schopnosti, které by měl budoucí prvňáček umět ovládat a rozeznávat. Mezi tyto dovednosti patří: správné držení tužky a zápěstí při psaní. Děti se zde naučí náznak psacího písma a rozeznání číslic od 1 do 10. Dále si děti osvojí poznávání zvířátek, tvarů a výtvarné dovednosti. Kroužek vedou Jaroslava Lukášková a Dagmar Modráčková s dlouholetou školní praxí.

CESTA KE SPRÁVNÉ ŘEČI

ÚT 15:30-17:00

Věk 5-8

800 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Obsazeno

Cílem kroužku je naučit děti správně artikulovat a dýchat při mluvení. Dále se procvičuje souvislé a správné vyjadřování. Učení výslovnosti problematických hlásek probíhá cvičením pomocí obrázkového a písemného materiálu na kroužku i doma. Cvičení jsou hravá, aby dítě zaujala a byla prospěšná. Pomocí obrázků se procvičuje souvislá mluva a hlásky zakomponované v řeči. Aktivity probíhají individuálně s lektorkami a děti se střídají po 20 minutách. Kroužek vedou Jaroslava Lukášková a Dagmar Modráčková s dlouholetou školní a logopedickou praxí.

DÍLNIČKA PRO HOLKY

ST 16:00-17:30

Věk 9-14

800 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Volno

Ženy, dívky i holčičky se odjakživa rády parádily... Na kroužku Dílnička pro holky si budeme vyrábět jen samé krásné věci, které nám budou určitě náramně slušet... :)

DIVADELNÍ KROUŽEK SVOJKOVÁČEK

ÚT 16:00-17:30

Věk 6-16

700 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Přijímáme náhradníky

Svojkováček pod vedením Elišky Švecové nabízí dětem skvělé prostředí k utváření osobnosti, rozvíjí jejich kreativitu a fantazii. Podporuje pozitivní vlastnosti, jako jsou trpělivost, nadšení pro společnou práci, smysl pro povinnost a zodpovědnost, spolehlivost, ovládání strachu a trémy, pomáhá k sebeprezentaci a sebeúctě. Cílem i smyslem kroužku je radost z kolektivní práce. Jmenuji se Eliška Švecová a práce s dětmi je pro mě radost. Mám zkušenosti s vedením příměstských táborů, s vedením kuchařských kurzů pro děti a s dramatickým kroužkem pro děti i dospělé. Hraji na klavír, akordeon a příležitostně na kytaru. Miluji lesy a louky, vzduch i brouky. :-) Jako lektor kroužků se snažím být dětem oporou a průvodcem na jejich cestě k porozumění sobě samým i druhým.

ELEKTROTECHNICKÝ KROUŽEK 1

ST 16:00-17:00

Věk 8-15

800 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Obsazeno

Děti se naučí se základy elektrotechniky , co to je elektrický proud, napětí , rezistory , kondenzátory , pájka a další. Kroužek je perfektně vybaven a nabízí různé praktické experimenty a projekty, které umožní dětem prozkoumat různé elektrotechnické principy. Například pájet budeme zábavným a praktickým způsobem , abychom dětem představili základy elektrotechniky zjednodušeně a zajimavě.

ELEKTROTECHNICKÝ KROUŽEK 2

PÁ 16:00-17:00

Věk 8-15

800 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Přijímáme náhradníky

Děti se naučí se základy elektrotechniky , co to je elektrický proud, napětí , rezistory , kondenzátory , pájka a další. Kroužek je perfektně vybaven a nabízí různé praktické experimenty a projekty, které umožní dětem prozkoumat různé elektrotechnické principy. Například pájet budeme zábavným a praktickým způsobem , abychom dětem představili základy elektrotechniky zjednodušeně a zajimavě.

FLORBAL pro žáky 1. - 5. tříd

PO 16:00-17:30

Věk 7-11

800 Kč / pololetí

ZŠ nám. Míru: velká tělocvična

Poslední 2 místa

Florbal je mladý kolektivní sport, který je v dnešní době velmi popularní. Je založený na rychlosti, technické zdatnosti, disciplíně a bystré mysli. Mezi četné přínosy patří zlepšování koordinace, obratnosti a síly, ale také rozvoj týmové spolupráce, sebevědomí a života v kolektivu. Všechny tyto dovednosti vás rádi naučíme. Možnost přátelských utkání.

FOTBAL 1 předpřípravka [2017 a mladší]

PO 16:30-18:00, ST 16:30-18:00

Věk 4-6

800 Kč / pololetí

Fotbalový stadion Nový Bor

Volno

Ve fotbalovém kroužku jsme v tomto školním roce měli kategorie přípravek a žáků. Kroužek nabízí celkovou pohybovou průpravu dětí a přispívá k celkové dobré fyzické kondici. Na kroužku se děti naučí základní pravidla a návyky fotbalu a vše směřujeme k tomu, aby děti byly připravené na velký fotbal. Cílem tréninků je příprava pro zápasy a turnaje, kterých se naše děti pravidelně zúčastňují. Našim cílem je aby se děti neustále zlepšovaly a aby hlavně oni měli z fotbalu radost. Náš trenérský tým tvoří trenéři, kteří se pravidelně vzdělávají a zvyšují si trenérskou odbornost.

FOTBAL 2 mladší přípravka [2015 a 2016]

PO 16:30-18:00, ST 16:30-18:00

Věk 7-8

800 Kč / pololetí

Fotbalový stadion Nový Bor

Volno

Ve fotbalovém kroužku jsme v tomto školním roce měli kategorie přípravek a žáků. Kroužek nabízí celkovou pohybovou průpravu dětí a přispívá k celkové dobré fyzické kondici. Na kroužku se děti naučí základní pravidla a návyky fotbalu a vše směřujeme k tomu, aby děti byly připravené na velký fotbal. Cílem tréninků je příprava pro zápasy a turnaje, kterých se naše děti pravidelně zúčastňují. Našim cílem je aby se děti neustále zlepšovaly a aby hlavně oni měli z fotbalu radost. Náš trenérský tým tvoří trenéři, kteří se pravidelně vzdělávají a zvyšují si trenérskou odbornost.

FOTBAL 3 starší přípravka [2013 a 2014]

PO 16:30-18:00, ST 16:30-18:00

Věk 9-10

800 Kč / pololetí

Fotbalový stadion Nový Bor

Volno

Ve fotbalovém kroužku jsme v tomto školním roce měli kategorie přípravek a žáků. Kroužek nabízí celkovou pohybovou průpravu dětí a přispívá k celkové dobré fyzické kondici. Na kroužku se děti naučí základní pravidla a návyky fotbalu a vše směřujeme k tomu, aby děti byly připravené na velký fotbal. Cílem tréninků je příprava pro zápasy a turnaje, kterých se naše děti pravidelně zúčastňují. Našim cílem je aby se děti neustále zlepšovaly a aby hlavně oni měli z fotbalu radost. Náš trenérský tým tvoří trenéři, kteří se pravidelně vzdělávají a zvyšují si trenérskou odbornost.

GYMNASTIKA - PŘÍPRAVKA 1

ČT 16:00-17:30

Věk 6-10

800 Kč / pololetí

ZŠ náměstí míru - malá TV

Obsazeno

V posledních letech popularita gymnastiky ve světě roste. Všestranně rozvíjí takřka všechny pohybové schopnosti. Největší vliv mají gymnastická cvičení na rozvoj koordinace, zejména její obratnostní složky, a tím posilují schopnost se rychle a trvale učit novým pohybovým dovednostem. Z tohoto hlediska je gymnastická průprava významným pomocníkem růstu výkonnosti ve většině sportovních odvětví. V této skupině se zaměřujeme na základní dovednosti.

GYMNASTIKA - PŘÍPRAVKA 2

ČT 17:30-19:00

Věk 7-12

800 Kč / pololetí

ZŠ náměstí míru - malá TV

Poslední místo!

V posledních letech popularita gymnastiky ve světě roste. Všestranně rozvíjí takřka všechny pohybové schopnosti. Největší vliv mají gymnastická cvičení na rozvoj koordinace, zejména její obratnostní složky, a tím posilují schopnost se rychle a trvale učit novým pohybovým dovednostem. Z tohoto hlediska je gymnastická průprava významným pomocníkem růstu výkonnosti ve většině sportovních odvětví. V této skupině jsou již pokročilejší a zaměřujeme se na komplexnější rozvíjení dovedností a schopností.

HASIČSKÝ KROUŽEK

ÚT 16:00-17:45

Věk 4-12

800 Kč / pololetí

ZŠ U Lesa: malá tělocvična

Obsazeno

HISTORICKÝ ŠERM

ÚT 15:30-17:30

Věk 8-15

800 Kč / pololetí

ZŠ Nový Bor, Gen. Svobody

Přijímáme náhradníky

Dávné bitvy, hrdinské souboje, čest a sláva. To vše ožívá na našem kroužku historického šermu. Rozhrň i ty závoj času a užij si tato inspirativní setkání s minulostí. Zaměření český středověk, fyzická příprava,výuka šermu - dlouhý meč, meč a štít, kopí. Vše pod heslem. "Trocha historie nikoho nezabije".

HOROLEZECKÝ KROUŽEK 1

PO 15:30-17:30

Věk 6-8

800 Kč / pololetí

Sportovní hala F. Arnošta

Obsazeno

Na kroužku se děti naučí základním lezeckým dovednostem a znalostem, jako je správné oblékání sedáku, vázání uzlů, pravidla a techniku lezení na umělé stěně a skalách. Filozofií kroužku je, že nesoupeříme mezi sebou, ale důraz je kladen na nesoutěžní povahu, zábavní formu, individuální přístup a radost z pohybu. Jde překonání sebe sama a ne být lepší než ten druhý. Zaměřujeme na to, v čem se děti chtějí rozvíjet a určit si cíl, kterého chtějí dosáhnout formou přirozené motivace (pro někoho může být výzva výstup na Sněžku, pro někoho zdolat Mount Everest).

HOROLEZECKÝ KROUŽEK 2

ST 15:30-17:30

Věk 8-12

800 Kč / pololetí

Sportovní hala F. Arnošta

Obsazeno

V kroužku se zaměřujeme v čem se děti chtějí rozvíjet a určit si cíl, kterého chtějí dosáhnout formou přirozené motivace (pro někoho může být výzva výstup na Sněžku, pro někoho zdolat Mount Everest). Děti naučí lezeckým dovednostem a znalostem, jako je vázání uzlů, navazování na lano, jištění spolulezce, slaňování a techniku lezení na umělé stěně a skalách. Důraz klademe na vzájemnou kontrolu a správnou komunikaci ve dvojici. Filozofií kroužku je, že nesoupeříme mezi sebou, ale důraz je kladen na nesoutěžní povahu, zábavní formu, individuální přístup a radost z pohybu. Jde překonání sebe sama a ne být lepší než ten druhý.

HOROLEZECKÝ KROUŽEK 3

PO 17:30-19:00, ST 17:30-19:00

Věk 13-20

1 000 Kč / pololetí

Sportovní hala F. Arnošta

Poslední místo!

Děti si na kroužku upevňují lezecké pohyby, komunikaci, techniku na umělé stěně a skalách, práci s lanem a expresky. Filozofií kroužku je, že nesoupeříme mezi sebou, ale důraz je kladen na nesoutěžní povahu, zábavní formu, individuální přístup a radost z pohybu. Jde překonání sebe sama a ne být lepší než ten druhý. Zaměřujeme na to, v čem se děti chtějí rozvíjet a určit si cíl, kterého chtějí dosáhnout formou přirozené motivace (pro někoho může být výzva výstup na Sněžku, pro někoho zdolat Mount Everest). Možnost se zúčastnit lezeckého tábora.

JÓGA PRO DĚTI mladší

PO 15:00-16:00

Věk 5-7

800 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Obsazeno

Základem bude jedna sestava a nejprve zapracujeme na vypilování jednotlivých pozic. Hodina kroužku má strukturu dle dětské jógy podle Hanky Luhanové (dynamická fáze, sestava, relaxace). Zapojíme cviky pro neklidné a roztěkané děti, nebo děti s poruchami pozornosti a hyperaktivitou. Dynamiku v kombinaci s hrami na podporu pozornosti, relaxační cvičení i aktivity podle konceptu "mindfulness". Lektorka nabízí rodičům možnost konzultací, pokud již v tomto věku dítěte řeší problémy ve školce/škole.

JÓGA PRO DĚTI starší

PO 16:00-17:00

Věk 8-12

800 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Přijímáme náhradníky

Základem bude jedna sestava a nejprve zapracujeme na vypilování jednotlivých pozic. Hodina kroužku má strukturu dle dětské jógy podle Hanky Luhanové (dynamická fáze, sestava, relaxace). Zapojíme cviky pro neklidné a roztěkané děti, nebo děti s poruchami pozornosti a hyperaktivitou. Dynamiku v kombinaci s hrami na podporu pozornosti, relaxační cvičení i aktivity podle konceptu "mindfulness". Lektorka nabízí rodičům možnost konzultací, pokud již v tomto věku dítěte řeší problémy ve školce/škole.

KARATE KENSEI 1. stupeň

ÚT 15:30-16:30, ČT 15:30-16:30

Věk 6-11

1 000 Kč / pololetí

ZŠ náměstí Míru

Volno

Na kroužku se naučíme techniku, která je založena na používání těla jako celku (synchronizace dechu, kontrakce a uvolnění svalů, dynamiky těla) raději než spoléhání se na sílu svalů rukou a nohou. Jsem trenérka s letitou zkušeností. Jako trenérka pracuji od roku 1997 na Ukrajině v Mariupolu. Byla jsem ředitelkou Doněcké federace sportovního karate, styl Šotokan a rozhodčí mezinárodní kategorie kata "B", kumite "A". Vychovala jsem dospělé trenéry jako sudí. Moji žáci se umístili v soutěžích: 8 žáků získalo 1.třídu v juniorech, 12 žáků získalo 2. třídu v juniorech. Vychovala jsem 5 rozhodčí(sudí), 6 žáků získalo černý pás. Co mohu nabídnout dětem? Sebevědomí, osobní přístup, sebeobranu, kolektivní práci, přátelské návyky. Nabízím možnost sportovního kempu v době prázdnin.

KARATE KENSEI 2. stupeň

ÚT 16:30-18:00, ČT 16:30-18:00

Věk 11-15

1 000 Kč / pololetí

ZŠ náměstí Míru

Poslední 2 místa

Na kroužku se naučíme techniku, která je založena na používání těla jako celku (synchronizace dechu, kontrakce a uvolnění svalů, dynamiky těla) raději než spoléhání se na sílu svalů rukou a nohou. Jsem trenérka s letitou zkušeností. Jako trenérka pracuji od roku 1997 na Ukrajině v Mariupolu. Byla jsem ředitelkou Doněcké federace sportovního karate, styl Šotokan a rozhodčí mezinárodní kategorie kata "B", kumite "A". Vychovala jsem dospělé trenéry jako sudí. Moji žáci se umístili v soutěžích: 8 žáků získalo 1.třídu v juniorech, 12 žáků získalo 2. třídu v juniorech. Vychovala jsem 5 rozhodčí(sudí), 6 žáků získalo černý pás. Co mohu nabídnout dětem? Sebevědomí, osobní přístup, sebeobranu, kolektivní práci, přátelské návyky. Nabízím možnost sportovního kempu v době prázdnin.

KERAMIKA PONDĚLNÍ S TOČENÍM

PO 14:00-15:30

Věk 6-15

950 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Obsazeno

Keramická dílna i s točením na kruhu. Jsme omezeni pouze materiálem, nikoliv fantazií. Do konce října budeme pracovat všichni na stejných výrobcích, abychom se naučili důležité základy práce s hlínou ( plochý zápich zdobený engobou a rytím, lepený hrnek s reliéfem s lepeným ouškem natřený oxidem, mačkaný hrnek s taženým ouškem dvoubarevný, ploché reliéfní ozdoby se sklíčky - cukroví, figura) a potom už si bude v klidu pracovat na svých vlastních projektech a kdo bude mít zájem, může se začít učit točení na kruhu. Každý, kdo bude mít trpělivost, si jistě vlastnoručně vytočí alespoň jeden hrnek, či misku. Je vhodné mít na sobě pracovní oblečení, které si můžete ušpinit, případně přezůvky Lektorka Tereza Procházková od dětství jsem navštěvovala výtvarné a keramické kroužky, před několika lety jsem úspěšně absolvovala kurz točení na kruhu, v keramické škole Kohoutov a obnovila si kurz pro vedení kroužků.

KERAMIKA pro děti i s TOČENÍM 1.skupina

ÚT 16:00-17:30

Věk 6-15

950 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Přijímáme náhradníky

Keramická dílna i s točením na kruhu. Jsme omezeni pouze materiálem, nikoliv fantazií. Do konce října budeme pracovat všichni na stejných výrobcích, abychom se naučili důležité základy práce s hlínou ( plochý zápich zdobený engobou a rytím, lepený hrnek s reliéfem s lepeným ouškem natřený oxidem, mačkaný hrnek s taženým ouškem dvoubarevný, ploché reliéfní ozdoby se sklíčky - cukroví, figura) a potom už si bude v klidu pracovat na svých vlastních projektech a kdo bude mít zájem, může se začít učit točení na kruhu. Každý, kdo bude mít trpělivost, si jistě vlastnoručně vytočí alespoň jeden hrnek, či misku. Je vhodné mít na sobě pracovní oblečení, které si můžete ušpinit, případně přezůvky Lektorka Tereza Procházková od dětství jsem navštěvovala výtvarné a keramické kroužky, před několika lety jsem úspěšně absolvovala kurz točení na kruhu, v keramické škole Kohoutov a obnovila si kurz pro vedení kroužků.

KERAMIKA pro děti i s TOČENÍM 2.skupina

ÚT 17:30-19:00

Věk 6-15

950 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Přijímáme náhradníky

Keramická dílna i s točením na kruhu. Jsme omezeni pouze materiálem, nikoliv fantazií. Do konce října budeme pracovat všichni na stejných výrobcích, abychom se naučili důležité základy práce s hlínou ( plochý zápich zdobený engobou a rytím, lepený hrnek s reliéfem s lepeným ouškem natřený oxidem, mačkaný hrnek s taženým ouškem dvoubarevný, ploché reliéfní ozdoby se sklíčky - cukroví, figura) a potom už si bude v klidu pracovat na svých vlastních projektech a kdo bude mít zájem, může se začít učit točení na kruhu. Každý, kdo bude mít trpělivost, si jistě vlastnoručně vytočí alespoň jeden hrnek, či misku. Je vhodné mít na sobě pracovní oblečení, které si můžete ušpinit, případně přezůvky Lektorka Tereza Procházková od dětství jsem navštěvovala výtvarné a keramické kroužky, před několika lety jsem úspěšně absolvovala kurz točení na kruhu, v keramické škole Kohoutov a obnovila si kurz pro vedení kroužků.

KERAMIKA pro dospělé a seniory i s točením na kruhu

PO 12:30-14:00

Věk 18-99

1 000 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Poslední 3 místa

KERAMIKA PRO MAMINKY S DĚTMI

PÁ 14:00-16:00

Věk 6-99

950 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Volno

Kroužek se zaměřuje hlavně na maminky s dětmi v každém věku a jejich společné kreativní tvoření. Uvítáme však i jednotlivé dospělé i větší děti od 10 let. Naučíte se základy práce s keramikou, například tvoření hrnečků a figurek včetně různých technik glazurování a můžete si vyzkoušet také točení na kruhu. Kroužek vede paní Sonja Perglerová, která miluje ruční práce a keramika je její nejoblíbenější koníček. Je rodilá Němka a pracuje hlavně jako překladatelka a učitelka němčiny. Pokud byste si tedy chtěli při kroužku němčinu trochu připomenout, ráda ji s vámi při tvoření procvičí :)

KERAMIKA S LENKOU 2. stupeň

ČT 15:30-16:45

Věk 11-17

800 Kč / pololetí

Skalice u ČL - obecní úřad

Přijímáme náhradníky

Jmenuji se Lenka a vedu keramický kroužek ve Skalici, sama se keramice věnuji s přestávkami dvacet let. U nás v dílně se můžete naučit základní modelování z plátu, tvarování z ruky a zkusit i točení na kruhu.

KERAMIKA S LENKOU pro dospělé

ČT 17:00-18:30

Věk 16-99

1 100 Kč / pololetí

Skalice u ČL - obecní úřad

Poslední místo!

Jmenuji se Lenka a vedu keramický kroužek ve Skalici, sama se keramice věnuji s přestávkami dvacet let. U nás v dílně se můžete naučit základní modelování z plátu, tvarování z ruky a zkusit i točení na kruhu.

KERAMIKA S LENKOU s vyzvedáváním - 1. stupeň

ÚT 13:45-15:15

Věk 7-10

800 Kč / pololetí

Skalice u ČL - obecní úřad

Poslední místo!

Jmenuji se Lenka a vedu keramický kroužek ve Skalici, sama se keramice věnuji s přestávkami dvacet let. U nás v dílně se můžete naučit základní modelování z plátu, tvarování z ruky a zkusit i točení na kruhu.

KERAMIKA S LENKOU s vyzvedáváním - předškolní keramika

PO 13:45-15:15

Věk 5-7

700 Kč / pololetí

Skalice u ČL - obecní úřad

Přijímáme náhradníky

Jmenuji se Lenka a vedu keramický kroužek ve Skalici, sama se keramice věnuji s přestávkami dvacet let. U nás v dílně se můžete naučit základní modelování z plátu, tvarování z ruky a zkusit i točení na kruhu.

KERAMIKA S MARŤOU ve Skalici

ST 16:00-17:15

Věk 3-15

Skalice u ČL - obecní úřad

Obsazeno

KERAMIKA s točením pro dospělé s Michalem

PO 17:00-19:00

Věk 17-99

1 650 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Přijímáme náhradníky

KERAMIKA s točením se Šárkou

ST 17:00-19:00

Věk 12-99

950 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Poslední místo!

Keramika je tvůrčí činnost, která rozvíjí dětskou představivost,zručnost a hrubou i jemnou motoriku dětí. Děti při práci zapojují svou fantazii a vytvářejí tak originální keramické výrobky. Právě radost z výsledků vlastní práce a posilování vlastních uměleckých schopností, je to, co řadí tento kroužek stále k velmi populárním.

KONDIČNÍ TRÉNINKY S MÍŠOU TÝNKOVOU

ST 18:00-19:00

Věk 12-99

800 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Poslední 4 místa

Kondiční trénink je pro všechny, co s cvičením začínají, chtějí si udržet kondici či zpestřit týden další pohybovou aktivitou. Umožní Vám snížit podle potřeby svou tělesnou hmotnost, dostat se do formy a je dobrou cestou i k technickému zvládnutí správných základů cviků. V první řadě je jeho výhodou zvýšení a udržení dobré fyzické formy a kardiovaskulární kondice. Cílem kondičního tréninku je zvládnout zátěž z dlouhodobého hlediska. Nejčastěji cvičím formou HIIT (High Intensity Interval Training), v překladu tedy vysoce intenzivní intervalový trénink. Celý trénink trvá 60 minut, obsahuje rozcvičení, hlavní část a protažení. Praxe se skupinovými lekcemi a vedením tréninku více jak 25 let.

KRESBA A MALBA S TEREZOU JEŘÁBKOVOU

ČT 17:00-18:30

Věk 12-99

900 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Volno

Na kroužku Kresba a malba se postupem roku děti ale i dospělí učí různé techniky kreslení i malování. Účastníci si vyzkouší malbu na stojanu se zátiším, ale i klasicky u stolu pomocí své fantazie. Naučí se rozeznat typy tužek a štětců a kdy je správně použít. Kroužek vede Tereza Jeřábková.

KYTARA BEZ NOT

ČT 16:00-16:45, ČT 17:00-17:45

Věk 9-99

DDM Smetanka

Poslední místo!

Naučíme se akordy, trampské, lidové a současné písničky. Kroužek je vhodný pro začátečníky i pokročilé.

LEGO ROBOTIKA pro mladší

PO 16:00-17:30

Věk 7-10

900 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Obsazeno

Kroužek Legorobotika přirozeně posiluje trpělivost a učí děti pracovat jak samostatně, tak i v týmu. Cílem kroužku je pochopení základních principů mechaniky, setrvačnosti, síly. Při programování jednotek Lego We Do se účastníci učí principům objektového programování. Kroužek vede Lukáš Bouda, který se věnuje dětem v rámci nejrůznějších akcí a táborů přes 10 let a kroužek Lego robotika vede již od roku 2019. Má rád, když děti přicházejí se svými nápady a mají radost z povedeného projektu.

LEGO ROBOTIKA pro starší

ČT 16:30-18:00

Věk 11-15

900 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Poslední 2 místa

Kroužek legorobotiky posiluje trpělivost a učí děti pracovat s legostavebnicemi, které jsou obohaceny motory a senzory. Tyto části stavebnic se naučí programovat a zakomponovat do staveb z lega. Cílem kroužku je pochopení principů mechaniky, setrvačnosti a síly. Kroužek vede Petr Jeřábek.

LEHKÁ ATLETIKA 1 předškoláci

PO 16:00-17:00, ČT 16:00-17:00

Věk 4-5

700 Kč / pololetí

ZŠ U Lesa

Obsazeno

Atletika je královnou sportu. V rámci rozmanitých atletických průpravných cvičení rozvíjí náš kroužek zábavnou formou pohybové dovednosti, obratnost, fyzickou zdatnost a vytrvalost. Atletika je výbornou průpravou pro další sportovní odvětví. Naším cílem je vybudovat vtah dětí ke sportu (a to nejen k atletice). Kdo sportuje, nezlobí.

LEHKÁ ATLETIKA 2 přípravka (1.-2. třída)

ČT 17:00-18:30, PO 17:00-18:30

Věk 6-8

800 Kč / pololetí

ZŠ U Lesa

Volno

Atletika je královnou sportu. V rámci rozmanitých atletických průpravných cvičení rozvíjí náš kroužek zábavnou formou pohybové dovednosti, obratnost, fyzickou zdatnost a vytrvalost. Atletika je výbornou průpravou pro další sportovní odvětví. Naším cílem je vybudovat vtah dětí ke sportu (a to nejen k atletice). Kdo sportuje, nezlobí. Nabyté zkušenosti poměříme na závodech okresní běžecké ligy.

LEHKÁ ATLETIKA 3 přípravka (3.-4. třída)

ČT 17:00-18:30, PO 17:00-18:30

Věk 9-11

800 Kč / pololetí

ZŠ U Lesa

Volno

Atletika je královnou sportu. V rámci rozmanitých atletických průpravných cvičení rozvíjí náš kroužek zábavnou formou pohybové dovednosti, obratnost, fyzickou zdatnost a vytrvalost. Atletika je výbornou průpravou pro další sportovní odvětví. Naším cílem je vybudovat vtah dětí ke sportu (a to nejen k atletice). Kdo sportuje, nezlobí. Nabyté zkušenosti poměříme na závodech okresní běžecké ligy. Trenér Matěj Nový - trenér lehké atletiky 3. třídy (licence Českého atletického svazu)

LEHKÁ ATLETIKA 4 (od 5. třídy)

PO 17:00-18:30, ČT 17:00-18:30

Věk 11-14

800 Kč / pololetí

ZŠ U Lesa

Volno

Atletika je královnou sportu. V rámci rozmanitých atletických průpravných cvičení rozvíjí náš kroužek zábavnou formou pohybové dovednosti, obratnost, fyzickou zdatnost a vytrvalost. Atletika je výbornou průpravou pro další sportovní odvětví. Naším cílem je vybudovat vtah dětí ke sportu (a to nejen k atletice). Kdo sportuje, nezlobí. Nabyté zkušenosti poměříme na závodech okresní běžecké ligy.

MODERNÍ TANCE - SmeAngels

ST 16:00-17:30

Věk 9-14

800 Kč / pololetí

ZŠ Nový Bor, Gen. Svobody

Přijímáme náhradníky

Kroužek pro ty, kteří mají rádi tanec. Nevybíráme podle talentu, nedrilujme, ale tanec si užíváme. Směsice různých moderních tanců, kde se děti zapojují i do tvorby choreografií. Férovost, spolupráce a přátelství-to je SmeAngels

NĚMČINA PRO DĚTI I DOSPĚLÁKY

ST 14:30-15:30

Věk 7-99

DDM Smetanka

Volno

Zvu děti i dospěláky na setkávání s němčinou. Ráda bych všem zájemcům aktivní formou přiblížila základy cizího jazyka na úrovni A1 – B1. Plánuji i společné výlety za hranice. Zkusíte si konverzaci s rodilými mluvčími a určitě najdete i nové kamarády. Němčina se vám může hodit při školních výměnách, studijních pobytech nebo dokonce najdete pracovní příležitost ve vašem oboru. Plánovaný příměstský nebo pobytový tábor bude zajímavým zpestřením léta. Mám dlouholetou praxi s dětmi a mládeží ve sportu. Ano většinou se známe ze sedla. Pracovala jsem jako cvičitelka jezdectví ve spolku Minifarma Sloup. Přišla změna. Koníci jsou v „důchodu“ a já se připravuji na zkoušku C1 u Goethe Institutu v Drážďanech.

NOVOBORSKÉ MAŽORETKY 1 mini

ÚT 16:00-17:00, PÁ 16:00-17:00

Věk 3-7

800 Kč / pololetí

Mažoretky - ZŠ U Lesa, ZŠ nám. Míru, ZŠ Arnultovice

Volno

Jsme holky z Nového Boru a okolí. Jsme veselá banda holek, která má nejen sportovního ducha, ale také spoustu elánu, nadšení a neustálý úsměv na tváři. Když se nám na soutěži něco nepovede, i slzička se nám objeví na tváři. Učíme se správnému držení těla, točíme s hůlkou všemi směry a získáváme základní prvky gymnastiky, baletu a tanečních kroků. To vše musíme zvládnout. Účastníme se postupových i nepostupových soutěží, stejně tak úspěšně reprezentujeme naše město na celostátních i mezinárodních soutěžích. Vystupujeme v širokém okolí na různých společenských a kulturních akcích.

NOVOBORSKÉ MAŽORETKY 2 kadetky + juniorky

ČT 16:30-18:30, ÚT 17:00-19:15

Věk 8-14

900 Kč / pololetí

Mažoretky - ZŠ U Lesa, ZŠ nám. Míru, ZŠ Arnultovice

Volno

Jsme holky z Nového Boru a okolí. Jsme veselá banda holek, která má nejen sportovního ducha, ale také spoustu elánu, nadšení a neustálý úsměv na tváři. Když se nám na soutěži něco nepovede, i slzička se nám objeví na tváři. Učíme se správnému držení těla, točíme s hůlkou všemi směry a získáváme základní prvky gymnastiky, baletu a tanečních kroků. To vše musíme zvládnout. Účastníme se postupových i nepostupových soutěží, stejně tak úspěšně reprezentujeme naše město na celostátních i mezinárodních soutěžích. Vystupujeme v širokém okolí na různých společenských a kulturních akcích.

NOVOBORSKÉ MAŽORETKY 3 seniorky

ÚT 17:00-19:30, PÁ 17:00-19:00

Věk 15-25

900 Kč / pololetí

Mažoretky: tělocvičny jsou uvedeny v rozpisu kroužku

Volno

Jsme holky z Nového Boru a okolí. Jsme veselá banda holek, která má nejen sportovního ducha, ale také spoustu elánu, nadšení a neustálý úsměv na tváři. Když se nám na soutěži něco nepovede, i slzička se nám objeví na tváři. Učíme se správnému držení těla, točíme s hůlkou všemi směry a získáváme základní prvky gymnastiky, baletu a tanečních kroků. To vše musíme zvládnout. Účastníme se postupových i nepostupových soutěží, stejně tak úspěšně reprezentujeme naše město na celostátních i mezinárodních soutěžích. Vystupujeme v širokém okolí na různých společenských a kulturních akcích.

ORIENTAČNÍ BĚH (přípravka)

ST 16:00-17:30

Věk 8-12

800 Kč / pololetí

ZŠ náměstí míru - malá TV

Přijímáme náhradníky

Kroužek pro ty, co rádi běhají a chtějí se naučit orientaci v terénu.

PÁJI KUCHTÍCI

ČT 16:00-17:30

Věk 9-14

1 200 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Přijímáme náhradníky

Kroužek pro děti, které rády tráví čas v kuchyni. Budeme se učit vše od základů: krájet, strouhat, loupat, vařit, péct i stolovat.

PESTRÁ VÝTVARKA ČTVRTEČNÍ

ČT 14:00-15:30

Věk 5-11

800 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Poslední 4 místa

při této výtvarce se hodí i malý batůžek se svačinou a dobré oblečení, které se může i umazat, neboť budeme někdy tvořit i venku( věnečky z květin, draky z listů, domečky, kresba např. kytiček a pod. přímo tam kde rostou...) uvnitř nás toho také čeká fůra : kreslení, malování, rytí, stříhání, lepení, sešívání, navlékání, modelování, drhání ...pokud budeme pracovat s něčím nevypratelným (pampelišky, tuš, tempery, vodovky), dopředu vás upozorním lektor: T.P. nejrůznější výtvarné činnosti mě vždy bavily a baví stále, navštěvovala jsem výtvarné kroužky od dětství a před několika lety jsem si obnovila kurz pro vedení zájmových kroužkůad

PESTRÁ VÝTVARKA ÚTERNÍ

ÚT 14:00-15:30

Věk 5-11

800 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Volno

při této výtvarce se hodí i malý batůžek se svačinou a dobré oblečení, které se může i umazat, neboť budeme někdy tvořit i venku( věnečky z květin, draky z listů, domečky, kresba např. kytiček a pod. přímo tam kde rostou...) uvnitř nás toho také čeká fůra : kreslení, malování, rytí, stříhání, lepení, sešívání, navlékání, modelování, drhání ...pokud budeme pracovat s něčím nevypratelným (pampelišky, tuš, tempery, vodovky), dopředu vás upozorním lektor: T.P. nejrůznější výtvarné činnosti mě vždy bavily a baví stále, navštěvovala jsem výtvarné kroužky od dětství a před několika lety jsem si obnovila kurz pro vedení zájmových kroužkůad

POHYBOVKY 1 (1.-2.tř.)

ÚT 14:00-15:00

Věk 6-8

800 Kč / pololetí

ZŠ náměstí Míru

Přijímáme náhradníky

Zábavnou a hravou formou se seznámíme se základy gymnastiky, atletiky a míčových her. Cílem kroužku je podporovat v dětech všestranný pohybový rozvoj, chuť se hýbat a sportovat.

POTTEROVA DÍLNA

ÚT 16:00-17:00

Věk 9-15

900 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Přijímáme náhradníky

Máte rádi svět Harryho Pottera a chcete se skrýt u nás na magickém místě před okolním světem plným mudlů? Tak tady je to pravé pro Vás! Čeká Vás výroba vlastní hůlky, doplňků do pokojíčku a malování na téma kouzelnického světa. Zakouzlíte i do hodin lektvarů a bylinkářství, naučíme se číst starodávné runy a když bude přát počasí, zahrajete si i famfrpál. Každá hodina bude jiná, ale každá bude určitě kouzelná.

PŘÍPRAVA NA TALENTOVKY Z VÝTVARKY

PO 16:00-17:30

Věk 10-15

700 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Volno

Plánuješ talentové zkoušky z výtvarky? Potřebuješ poradit a něco si vyzkoušet? Budeme modelovat, malovat, kreslit, zkoušet různé výtvarné techniky v ploše i v prostoru.

PŘÍRODOVĚDNÝ KROUŽEK

ST 15:00-16:30

Věk 9-15

800 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Volno

Poznávání přírody, jejích tajů, zákonitostí i krás všemi smysly Vedoucí: Ing. Irena Procházková Vystudovala jsem VŠZ v Praze, pedagogiku na UK, absolvovala jsem letní kurzy ekologické výchovy. Učila jsem 35 let na základní škole přírodopis, ekologii a přírodopisná praktika. Pracovala jsem řadu let v komisi biologické olympiády (okresní i krajské). Ráda se podělím o své zkušenosti a vědomosti. Moje oblíbené heslo: „Nikdy nenič to, co neumíš sám vytvořit.“ Čekají nás vycházky do přírody, pokusy, pozorování a poznávání přírody všemi smysly (třeba chůze lesem se zavřenýma očima). Zájemcům o biologickou olympiádu pomůžu s přípravou – body za účast v olympiádách se budou hodit u přijímacích zkoušek na SŠ, zvláště na gymnázium. Kroužek je určen pro ty, kteří se zajímají o přírodu, rádi se pohybují venku, rádi přemýšlí, umí tiše pozorovat a chtějí se naučit něco navíc.

RYBÁŘSKÝ KROUŽEK

PO 15:00-16:00

Věk 6-12

800 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Přijímáme náhradníky

Na kroužku se děti během roku učí vše o rybách, jako například druhy ryb a kde žijí. Dále se učí, jak se chovat u vody. V rámci kroužku chodí děti k rybníku, kde se učí, jak zacházet s prutem. Ke konci školního roku jsou účastníci připraveni vykonat zkoušky a po jejich zvládnutí obdrží rybářský lístek. Kroužek vede pan Pavel Hanzelín,který je nejdéle spolupracujícím externistou Smetanky.

SMETANKOVINY - Novinářský kroužek

PO 15:30-17:00

Věk 10-18

DDM Smetanka

Obsazeno

Čekají nás: reportáže, tvůtší psaní, rozhovory, práce s médii a mnoho dalšího. Přidej se k nám.

STOLNÍ TENIS

ÚT 16:00-18:00

Věk 8-14

800 Kč / pololetí

ZŠ nám. Míru: velká tělocvična

Obsazeno

Stolní tenis v Novém Boru má již mnohaletou tradici ve výchově mladých hráčů a hráček stolního tenisu. Řada odchovanců se dostala na špičkovou úroveň. Tréninky jsou zaměřeny na herní a pohybové dovednosti stolního tenisu. Je kladem důraz na technickou stránku jednotlivých úderů a fyzickou přípravu v závislosti na výkonu a pokročilosti jednotlivých hráčů. Děti trénují pod vedením trenéra spolu formou různých kombinací, zlepšují údery.

ŠACHY pro začátečníky - ZŠ Arnultovice

ST 15:30-17:00

Věk 6-14

800 Kč / pololetí

ZŠ Nový Bor, Gen. Svobody

Poslední 4 místa

Šachy jsou desková válečná hra pro dva hráče, ve které se hráči snaží logickým umem a strategií přehrát soupeře. I ty se můžeš naučit základům této královské hry. A to přímo ve své základní škole, samozřejmě pod vedení zkušeného odborníka.

ŠACHY pro začátečníky - ZŠ náměstí Míru

ČT 14:00-15:30

Věk 6-14

800 Kč / pololetí

ZŠ náměstí Míru

Přijímáme náhradníky

Šachy jsou desková válečná hra pro dva hráče, ve které se hráči snaží logickým umem a strategií přehrát soupeře. I ty se můžeš naučit základům této královské hry. A to přímo ve své základní škole, samozřejmě pod vedení zkušeného odborníka. Místo a termín konání kroužku může být upraven.

ŠIKULKY pro předškoláčky

ČT 15:00-17:00

Věk 4-6

900 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Přijímáme náhradníky

Kroužek Šikulky je vhodný pro děti předškolního věku, které baví tvořit. Děti se seznámí s různými výtvarnými technikami, nebude chybět ani trochu hraní a povídání.

ŠITÍ NITÍ

PÁ 16:00-17:30

Věk 7-14

900 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Přijímáme náhradníky

Láká tě také šití? Šijeme rády v ruce drobnosti, ale troufáme si i na větší kousky, např. hračky, tašky atd. Osvoj si s námi práci na šicím stroji, nauč se ho obsluhovat a poznej radost z vlastního ušitého výrobku. Kroužek vede Monika Mervartová, která je maminkou 3 dětí. Miluje přírodu, zahradu a tvoření. Pracuje s dětmi přes 15 let a dnes je pedagogem volného času ve Smetance a tvoří ekoprogramy pro MŠ a ZŠ.

ŠITÍ PRO DOSPĚLEJŠÍ

ČT 15:30-17:30

Věk 12-99

950 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Přijímáme náhradníky

V kroužku se naučíte základy šití, které můžete využít jak v domácnosti, tak i při výrobě oděvů pro sebe a své blízké. Kroužek je vhodný pro začátečníky i pro pokročilé. Není nutné mít svůj vlastní šicí stroj. Kroužek vede paní Mirka Karásková.

ŠVIHEJ (skákání přes švihadlo)

ÚT 17:00-18:30

Věk 8-10

850 Kč / pololetí

ZŠ náměstí míru - malá TV

Přijímáme náhradníky

Kroužek je zaměřený na skákání přes švihadlo spojený s kreativitou, koordinační i estetickou složkou. Představuje nevyčerpatelnou studnu individuálních i skupinových aktivit a nikdy nepřestane bavit.

ŠVIHEJ (skákání přes švihadlo) 5 - 10 let

ÚT 16:00-17:30

Věk 5-10

800 Kč / pololetí

ZŠ náměstí míru - malá TV

Přijímáme náhradníky

Kroužek je zaměřený na skákání přes švihadlo spojený s kreativitou, koordinační i estetickou složkou. Představuje nevyčerpatelnou studnu individuálních i skupinových aktivit a nikdy nepřestane bavit.

TAI CHI (vhodné i pro vozíčkáře)

ST 18:00-19:30

Věk 14-99

1 400 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Volno

Tai chi je staré umění, které na první pohled vypadá jako tanec, ve kterém se skrývá nenápadná sebeobrana. Tai chi zlepšuje kvalitu života a vylepšuje fyzický stav těla. Při cvičení se pracuje s vnitřní energií. Zažijete pocit plynutí a odpoutáte se od různých starostí a myšlenek. Je to jedno z mála cvičení, které je pro každého bez rozdílu věku a dá se cvičit i v sedě. Proto je vhodný i pro lidi s hendikepem. Cvičením vás bude provázet Davy Delafonteyne, jehož cesta učení v Číně trvala celkem 17 let. V roce 1979 získal oficiální titul Mistr Wu Shu a to ze znalostí 15-ti tradičních stylů bojového umění. Ovládá též Čínské masáže a akupresurní techniku. V současné době se věnuje kromě Tai chi také Qi Gong, meditacím, dýchacím technikám a masážím.

TICHÁ KERAMICKÁ DÍLNA S TOČENÍM NA KRUHU

PO 15:30-17:00

Věk 6-15

950 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Poslední místo!

Keramická dílna i s točením na kruhu. Jsme omezeni pouze materiálem, nikoliv fantazií. Do konce října budeme pracovat všichni na stejných výrobcích, abychom se naučili důležité základy práce s hlínou ( plochý zápich zdobený engobou a rytím, lepený hrnek s reliéfem s lepeným ouškem natřený oxidem, mačkaný hrnek s taženým ouškem dvoubarevný, ploché reliéfní ozdoby se sklíčky - cukroví, figura) a potom už si bude v klidu pracovat na svých vlastních projektech a kdo bude mít zájem, může se začít učit točení na kruhu. Každý, kdo bude mít trpělivost, si jistě vlastnoručně vytočí alespoň jeden hrnek, či misku. Je vhodné mít na sobě pracovní oblečení, které si můžete ušpinit, případně přezůvky Lektorka Tereza Procházková od dětství jsem navštěvovala výtvarné a keramické kroužky, před několika lety jsem úspěšně absolvovala kurz točení na kruhu, v keramické škole Kohoutov a obnovila si kurz pro vedení kroužků.

TURISTICKÝ KROUŽEK

SO 08:00-16:00

Věk 9-15

600 Kč / pololetí

Výlety

Volno

V sobotu vyrazíme napříč dobrodružství formou výletů po našem okolí. Budeme poznávat stará i nová místa, naučíme se orientovat v mapě a jak si sami naplánovat společné výlety.

VAŘENÍ LETEM SVĚTEM I.

ST 14:30-16:00

Věk 8-15

1 400 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Přijímáme náhradníky

Pod vedením Elišky Švecové si děti užijí vaření a pečení jednou týdně a to vesele napříč kontinenty. Kroužek Letem světem dětem přiblíží životy různých kultur v oblasti vaření. Cílem aktivit je předat zkušenosti a vědomosti z cestování, ukázat dětem zdravější formu přípravy pokrmů se zaměřením na tradice. Na děti čekají recepty na nejrůznější dobroty z celého světa. Naše motto: pomoz mi, abych to dokázal sám. Jmenuji se Eliška Švecová a práce s dětmi je pro mě radost. Mám zkušenosti s vedením příměstských táborů, s vedením kuchařských kurzů pro děti a s dramatickým kroužkem pro děti i dospělé. Hraji na klavír, akordeon a příležitostně na kytaru. Miluji lesy a louky, vzduch i brouky. :-) Jako lektor kroužků se snažím být dětem oporou a průvodcem na jejich cestě k porozumění sobě samým i druhým.

VAŘENÍ LETEM SVĚTEM II.

ST 16:30-18:00

Věk 8-15

1 400 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Přijímáme náhradníky

Pod vedením Elišky Švecové si děti užijí vaření a pečení jednou týdně a to vesele napříč kontinenty. Kroužek Letem světem dětem přiblíží životy různých kultur v oblasti vaření. Cílem aktivit je předat zkušenosti a vědomosti z cestování, ukázat dětem zdravější formu přípravy pokrmů se zaměřením na tradice. Na děti čekají recepty na nejrůznější dobroty z celého světa. Naše motto: pomoz mi, abych to dokázal sám. Jmenuji se Eliška Švecová a práce s dětmi je pro mě radost. Mám zkušenosti s vedením příměstských táborů, s vedením kuchařských kurzů pro děti a s dramatickým kroužkem pro děti i dospělé. Hraji na klavír, akordeon a příležitostně na kytaru. Miluji lesy a louky, vzduch i brouky. :-) Jako lektor kroužků se snažím být dětem oporou a průvodcem na jejich cestě k porozumění sobě samým i druhým.

VLNĚNÍ A TEXTILNÍ TVOŘENÍ 1.

PO 16:00-18:00

Věk 7-99

900 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Volno

VLNĚNÍ A TEXTILNÍ TVOŘENÍ 2.

ST 15:00-17:00

Věk 7-99

900 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Poslední 4 místa

VÝTVARNÉ TVOŘENÍ

PÁ 14:00-15:30

Věk 6-12

800 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Poslední místo!

Rádi mezi sebe přivítáme děti, které láká tvoření a nebojí se vyzkoušet nejrůznější výtvarné techniky. Inspirujeme se zejména přírodou, ale také díly známých malířů, atd. Čeká nás kresba, malba, prostorová tvorba, tisky, práce s ovčí vlnou a mnoho dalšího. Důležitá je pro nás radost ze společného tvoření. Přidáš se k nám? Kroužek vede Monika Mervartová, která je maminkou 3 dětí, miluje přírodu, zahradu, tvoření. Pracuje s dětmi přes 15 let a dnes je pedagogem volného času ve Smetance a věnuje se ekoprogramům pro MŠ A ZŠ.

VÝTVARNĚ TVOŘIVÝ KROUŽEK (s pobytem v přírodě i atelieru)

ST 16:30-18:00

Věk 9-15

800 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Volno

Radost z tvorby, vnímání krásy a její nacházení i ve zdánlivě obyčejných věcech Vedoucí: Irena Procházková Učila jsem 35 let na základní škole pracovní vyučování a výtvarnou výchovu. Vedla jsem zájmové kroužky s výtvarným zaměřením. Budeme kreslit, malovat, vystřihovat koláže, tvořit obrázky z listů. Vyrobíme si stolní hru, vytvoříme pokojík v krabici, postavíme chaloupky z přírodnin, ozdobíme si plátěnou tašku. Kroužek je určen pro ty, kdo mají rádi pastelky i štětec, rádi pracují s nůžkami a s lepidlem. Je pro všechny, kteří jsou trpěliví, tvořiví a nevadí jim pracovat i venku.

ZÁBAVNÁ VĚDA-HOKUSY POKUSY

ČT 16:00-17:00

Věk 8-13

800 Kč / pololetí

DDM Smetanka

Přijímáme náhradníky

Cílem tohoto kroužku je popularizace chemie a vzbuzení zájmu o chemii zábavnou formou. Hlavní náplní kroužku je především praktickými ukázkami a pokusy vzbudit u dětí zvědavost a touhu poznat a vidět vše na vlastní oči. Zahrajeme si na kouzelníky a čaroděje a zkusíme si vyrobit pěnovou sopku, roztančit rozinky, napsat tajný vzkaz neviditelným inkoustem. Možná se nám podaří vyrobit elixít věčného mládí nebo přijdeme na způsob jak měnit písek ve zlato.

Cookies


Cookies jsou malé datové soubory, které internetové stránky ukládají na Váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy si tyto stránky začnete prohlížet. Tyto soubory jsou při návratu na webovou stránku pomocí prohlížeče odeslány zpět na servery. S pomocí cookies má webová stránka informace o předchozích aktivitách uživatelů.

Pomocí vašeho prohlížeče můžete spravovat vaše cookies. Vždy máte možnost již uložené cookies smazat. Dále v závislosti na vašem prohlížeči je možné omezit využívání cookies pro konkrétní webovou stránku, omezit jejich ukládání či nastavit nucené smazání všech cookies po uzavření prohlížeče.


Technické

Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Z tohoto důvodu nepožadujeme Váš souhlas s jejich využitím. Technické cookies nemohou být individuálně deaktivovány.