PRÁZDNINY SE SMETANKOU

PRÁZDNINY SE SMETANKOU

PRÁZDNINY SE SMETANKOU

10.09.2020

PRÁZDNINY SE SMETANKOU

V průběhu jarních měsíců, kdy jsme byli všichni velmi ovlivněni novou situací, tedy nouzovým stavem, jsme nelenili a chystali program na letní prázdniny.
 
Smetanka pro děti na letošní prázdniny připravila rekordních 16 příměstských a 7 pobytových táborů. Dny volna si s námi užilo celkem 563 dětí, o které se staralo 72 vedoucích a praktikantů.

Každý z táborů měl svůj námět, svoji myšlenku, některé tábory byly svým zaměřením nové a originální. Nechtěli bychom nikoho opomenout, nicméně například krásný příměšťák Loutkový, kde si děti vyráběly obří loutky a zakončily ho výpravou po městě, byl opravdu neskutečný, nebo příměšťák Hudební s vystoupením v Lesním divadle a mohli bychom jmenovat a dál a dál.

Snažili jsme se dodržet bezpečnostní doporučení, nepodnikat, mnohdy komplikované výpravy do velkých center, zábavních parků a atrakcí, soustředili jsme se na výlety po našem okolí, a zapojili různé zajímavé aktivity a programy, například ekologicky zaměřené.

Zájem o prázdniny se Smetankou byl opět opravdu velký a kapacity všech nabízených táborů byly do začátku prázdnin plně obsazeny. Příměstských táborů jsme mohli připravit více opět i díky projektu „Dětský klub a letní příměstské tábory ve Smetance“ z Operačního programu Zaměstnanost, který Smetanka získala od MPSV.

Jelikož je Smetanka krásně zrekonstruována i vybavena, tak byl náš areál základnou pro většinu příměšťáků, dále jsme využili zázemí ZŠ a MŠ na Polevsko, prostory Města Zákupy, SKI areálu Polevsko a sál Obecního úřadu Polevsko, kterým tímto děkujeme.

Moc si vážíme všech, kteří nám poskytli svou pomoc a podporu, jsme vděčni za výjimečně vstřícnou spolupráci a těšíme se, že v ní můžeme i nadále pokračovat. Konkrétně tímto děkujeme: Davidovi Konrádovi z Retro bufetu 1982, starostce obce Polevsko paní Martině Rašínové, Petrovi Správkovi ze SKI areálu Polevsko, starostovi obce Sloup v Čechách Jaromíru Studničkovi a starostovi města Zákupy panu Radku Lípovi.

Naše myšlenky a vděk míří k táborovým vedoucím a praktikantům, bez kterých by nebylo možné, takto bezproblémový, průběh prázdnin zajistit. Je opravdu skvělé vnímat energii mnoha desítek lidí, kteří se na táborech podílejí.

A samozřejmě nesmíme zapomenout zejména na děti, pro které byla radost léto připravit a díky kterým jsme mohli společně zažít dobrodružství a zábavu. Zkrátka naše motto „ROSTEME S VÁMI!“ funguje všemi směry.

V tyto dny se nám již plní zájmové kroužky, kterých jsme pro školní rok 2020/2021 otevřeli opravdu mnoho. Máme kroužky tradiční i nové, kroužky sportovní, přirodovědné, dramatické, rukodělné, výtvarné, taneční, technické. Vybere si každý.

Víme, že nás může během podzimu potkat řada náročných situací, ale chtěli bychom Vás ujistit, že jsme a budeme aktivní. Nebudeme pouze vyčkávat, ale snažíme se, při zajištění bezpečnostních opatření, o to, aby děti mohly plnit své sny a plány na našich kroužcích a akcích.
 
Ladislav Hlavinka
DDM Smetanka 

Zpět