Novinky

02.06.2019 Herectví s Perlou odpadá

Zítra 3.6.2019 odpadá, z rodinných důvodů lektora, kroužek Herectví s Perlou. Děkujeme za pochopení

28.05.2019 DUATLON zrušen

Dobrý den, omlouváme se, ale z důvodu nepříznivého počasí jsme nuceni zrušit dnešní Duatlon. Těšíme se Vás na některé z dalších akcí.

06.02.2019 PRAVIDLA ÚHRAD A STOREN PLATNÁ PRO LETNÍ TÁBORY 2019

Na našem webu v části tábory / smluvní podmínky naleznete pravidla platná pro rok 2019.

ZDRAVÁ HLÍNA: ohlédnutí za úspěšným projektem

11.01.2019


ZDRAVÁ HLÍNA

V prosince 2018 se úspěšně uzavřel příběh se zajímavým názvem ZDRAVÁ HLÍNA, pojďme se nyní krátce ohlédnout za vším, co jsme společně prožili.

ZDRAVÁ HLÍNA byl volnočasový projekt, se kterým jsme se ve Smetance setkávali v průběhu roku 2018.  Program byl navržen tak, aby doplnil ostatní, například ekologicky zaměřené projekty, podpořil keramiku ve Smetance a rozvíjel u dětí vědomosti v oblastech stravování, či zdravého způsobu života. Význam podobného projektu je podtržen i tím, že i díky předchozí práci, je o tyto aktivity velký zájem školských institucí a veřejnosti.

Celý program zahrnoval práci v keramické dílně, kdy si děti vyráběly mističky a kalíšky. Výrobky následně dekorovaly a glazovaly. K práci byl přidružen doplňkový program, který rozvíjel právě znalosti v oblasti zdravého životního stylu. Práci s keramikou vždy zakončuje výpal, po kterém si děti z vlastních výrobku pochutnaly na drobné zdravé dobrotě.

Jak bylo napsáno, ZDRAVÁ HLÍNA nyní skončila a my bychom chtěli poděkovat lektorům, kteří vše zastřešili a díky kterým 80 výukových hodin uteklo jako voda.

ZDRAVOU HLÍNU, stejně jako řadu jiných projektů, realizujeme za podpory z Libereckého kraje (Dotační fond Libereckého kraje, program č.: 4. 1. program volnočasových aktivit) a jsme velmi rádi, že můžeme naši činnost stále vylepšovat, měnit a samozřejmě také rozšiřovat.

V roce 2019 opět plánujeme zapojení do zajímavých projektových výzev, protože z dlouhodobého hlediska, chceme přinášet vyváženou nabídku ekoprogramů, keramiky i dalších volnočasových směrů.


Ladislav Hlavinka
DDM Smetanka Nový Bor