Novinky

02.06.2019 Herectví s Perlou odpadá

Zítra 3.6.2019 odpadá, z rodinných důvodů lektora, kroužek Herectví s Perlou. Děkujeme za pochopení

28.05.2019 DUATLON zrušen

Dobrý den, omlouváme se, ale z důvodu nepříznivého počasí jsme nuceni zrušit dnešní Duatlon. Těšíme se Vás na některé z dalších akcí.

06.02.2019 PRAVIDLA ÚHRAD A STOREN PLATNÁ PRO LETNÍ TÁBORY 2019

Na našem webu v části tábory / smluvní podmínky naleznete pravidla platná pro rok 2019.

EKOHRÁTKY 2018 - ohlédnutí

08.10.2018


V těchto krásných podzimních dnech uzavírají EKOHRÁTKY další kapitolu své úspěšně historie, pojďme se nyní krátce ohlédnout za vším, co jsme společně prožili.

Projekt
EKOHRÁTKY 2018 BLÍŽ K PŘÍRODĚ  navazoval na EKOHRÁTKY I, II a EKOHRÁTKY 2017. Pozice Ekohrátek je místopisně velmi významná, neboť v lokalitě Nového Boru a okolí, jde o unikátní dlouhodobý projekt podporující ekologickou výchovu. Význam podobného projektu je podtržen i tím, že právě nyní sbíráme plody předchozí práce a to v podobě velkého spontánního zájmu školských institucí a veřejnosti.

EKOHRÁTKY 2018, stejně jako předchozí ročníky, realizujeme za podpory z Libereckého kraje (Dotační fond Libereckého kraje, program č.: 8.1. Podpora ekologické výchovy a osvěty) a právě díky této podpoře můžeme vše stále vylepšovat, měnit a samozřejmě i rozšiřovat.

I tentokráte jsme se nejprve ohlédli a nalezli úspěšné momenty i odhalili prostor pro další zlepšení.

Z předchozím ročníků máme v portfoliu více než patnáct hotových, ekologicky zaměřených programů, například bych zmínil Bylinkování, Drátkování, Život včel, Ovčí vlnění, Mravenčí deník, Po stopách skřítka Lesánka, Pískování, Příroda všemi smysly a řadu dalších. Velmi žádaným je zejména Život včel, nebo Pískování.

Názvy programů napovídají, že těžiště bývá položeno spíše do jarních a letních období.  Takže zadání bylo jednoduché, udržet jaro a léto, posílit podzim a zimu. Připravili jsme tedy zimní program Krmítkování a podzimní Cestu jablka. Zajímavostí Ekohrátek 2018 byly též tematické, na poznávání přírody zaměřené výpravy. Společně jsme například prozkoumali krásnou oblast osady Jizerka.

Jak bylo napsáno, EKOHRÁTKY nyní končí, programů pro školy a školky, ale i realizací na letních táborech, výletech a akcích pro veřejnost se účastnilo více než 800 dětí a dospěláků. Vše zastřešovalo osm interních a externích lektorů i řada pomocníků, díky kterým, více než 130 výukových hodin uteklo jako voda.

VŠEM TÍMTO DĚKUJEME A PODPORY SI VELMI VÁŽÍME.

Vzhledem k rekonstrukci Smetanky, která zahrnuje i vytvoření nádherné keramické dílny, jsme nyní netříštili síly a momentálně plně podporujeme probíhající projekt ZDRAVÁ HLÍNA, který je zaměřen na propojení keramiky se zdravým životním stylem. I z toho však plyne, že jsme ekologickou oblast vůbec neopustili, protože průnik ZDRAVÉ HLÍNY a EKOHRÁTEK je velmi čitelný.

Již nyní můžeme slíbit, že se v roce 2019 opět podíváme zpět na EKOHRÁTKY, protože z dlouhodobého hlediska, chceme přinášet vyváženou nabídku ekoprogramů, keramiky i dalších volnočasových směrů.


Ladislav Hlavinka
DDM Smetanka Nový Bor