Novinky

16.09.2018 GYMNASTIKA PŘÍPRAVKA

Jsme velmi rádi, že můžeme oznámit tuto novinku. Mimořádně se podařilo otevřít další kroužek, který je zaměřen na základy sportovní gymnastiky pro dívky.

14.09.2018 SBÍRKOVÉ DNY SVĚTLUŠKY

Zajistili jsme mimořádný závoz předmětů a SBÍRKOVÉ DNY SVĚTLUŠKY budou pokračovat.

21.08.2018 LETNÍ TÁBOR RAKOUSY: adresa pro zaslání pohledů

Tábor běží parádně, pokud budete chtít poslat dětem pohled, tak adresa je: BÝVALÝ OBJEKT POLDI KLADNO, RAKOUSY, OKR. SEMILY, 511 01.

LÉTO SE SMETANKOU – JASNÁ ZPRÁVA NA KONCI LÉTA

15.09.2018


LÉTO SE SMETANKOU – JASNÁ ZPRÁVA NA KONCI LÉTA

V červnu začala v našem domečku rozsáhlá rekonstrukce, o které poreferujeme v blízké době, a díky tomu byl objekt po celé prázdniny uzavřen. Ztratili jsme tím základnu pro příměstské tábory, výchozí bod pro tábory pobytové, sklad i administrativní a logistické centrum.

V průběhu jara jsme se připravovali a tušili, co nás čeká. Každá podobná situace však obsahuje i pořádnou porci zmatku a obav, takže si každý z nás, při pohledu na prázdný domeček, položil otázku: „Jak tohle všechno dopadne?“.

Zájem o léto se Smetankou byl tradičně obrovský a očekávání dětí i rodičů, velké. I my jsme chtěli přijít s pestrým, zajímavým programem a zařadit i žádané novinky. Zpětná vazba z let minulých nám napověděla, že bychom měli posílit pobytové tábory a nesnížit počet táborů příměstských. 

A přesně to se povedlo. Přidali jsme dva nové pobyťáky (celkem jich bylo osm, z toho dva zahraniční). Příměšťáků bylo neuvěřitelných jedenáct.   

Počet účastníků se zastavil na čísle 498, což je o 82 více než ve školním roce 2016/2017 . Podařilo se tedy společným úsilím podpořit prázdniny o 20% většímu počtu dětí, než před rokem. Je též potřeba říci, že zájem byl i letos daleko vyšší než naše možnosti.

Prostá matematika však nemůže postihnout zážitky a radost dětí ani obrovskou práci několika desítek lidí, bez kterých by se to nemohlo podařit.

Letní táborový azyl byl poskytnut ZŠ Nový Bor Arnultovice, ZŠ a MŠ Sloup v Čechách, ZŠ a MŠ Polevsko, nebo obcí Sloup v Čechách i KD Zákupy. Právě tato podpora nám pomohla překonat logistické potíže vzniklé rekonstrukcí a jsme za ní velmi vděční.

Když nyní sepisuji tyto řádky, tak vidím, že se celý letošní táborový tým skládal, z více než, osmdesáti vedoucích a praktikantů. Myslím, že můžeme být hrdí na to, že se děti v Novém Boru mohou opřít o zájem a práci právě těchto skvělých lidí.  DĚKUJEME.

LÉTO SE SMETANKOU SKONČILO A DOPADLO VÝBORNĚ, stejně tak rekonstrukce, i díky které otevřeme pro děti novou Keramickou dílnu, učebnu Lego robotiky, kuchyňku a celý domeček je bezchybně osvětlen, zabezpečen novou otopnou soustavou a pokryt signálem.

Těšíme se na setkání během celého školního roku a již nyní myslíme na další letní prázdniny, na které se opět můžeme všichni těšit.
 
Ladislav Hlavinka
DDM Smetanka