Novinky

06.02.2019 PRAVIDLA ÚHRAD A STOREN PLATNÁ PRO LETNÍ TÁBORY 2019

Na našem webu v části tábory / smluvní podmínky naleznete pravidla platná pro rok 2019.

05.02.2019 PROPOZICE A PŘIHLÁŠKA NA SKŘIVÁNKA A RECITACI

Propozice a přihlášky naleznete v části Ke stažení.

17.01.2019 PLETENÍ Z PEDIGU: ZRUŠENO

Hezké odpoledne, vzhledem k malému počtu přihlášených, musíme bohužel nedělní pedig zrušit. Omlouváme, děkujeme za pochopení a těšíme se na další příležitost k setkání.

LÉTO SE SMETANKOU – JASNÁ ZPRÁVA NA KONCI LÉTA

15.09.2018


LÉTO SE SMETANKOU – JASNÁ ZPRÁVA NA KONCI LÉTA

V červnu začala v našem domečku rozsáhlá rekonstrukce, o které poreferujeme v blízké době, a díky tomu byl objekt po celé prázdniny uzavřen. Ztratili jsme tím základnu pro příměstské tábory, výchozí bod pro tábory pobytové, sklad i administrativní a logistické centrum.

V průběhu jara jsme se připravovali a tušili, co nás čeká. Každá podobná situace však obsahuje i pořádnou porci zmatku a obav, takže si každý z nás, při pohledu na prázdný domeček, položil otázku: „Jak tohle všechno dopadne?“.

Zájem o léto se Smetankou byl tradičně obrovský a očekávání dětí i rodičů, velké. I my jsme chtěli přijít s pestrým, zajímavým programem a zařadit i žádané novinky. Zpětná vazba z let minulých nám napověděla, že bychom měli posílit pobytové tábory a nesnížit počet táborů příměstských. 

A přesně to se povedlo. Přidali jsme dva nové pobyťáky (celkem jich bylo osm, z toho dva zahraniční). Příměšťáků bylo neuvěřitelných jedenáct.   

Počet účastníků se zastavil na čísle 498, což je o 82 více než ve školním roce 2016/2017 . Podařilo se tedy společným úsilím podpořit prázdniny o 20% většímu počtu dětí, než před rokem. Je též potřeba říci, že zájem byl i letos daleko vyšší než naše možnosti.

Prostá matematika však nemůže postihnout zážitky a radost dětí ani obrovskou práci několika desítek lidí, bez kterých by se to nemohlo podařit.

Letní táborový azyl byl poskytnut ZŠ Nový Bor Arnultovice, ZŠ a MŠ Sloup v Čechách, ZŠ a MŠ Polevsko, nebo obcí Sloup v Čechách i KD Zákupy. Právě tato podpora nám pomohla překonat logistické potíže vzniklé rekonstrukcí a jsme za ní velmi vděční.

Když nyní sepisuji tyto řádky, tak vidím, že se celý letošní táborový tým skládal, z více než, osmdesáti vedoucích a praktikantů. Myslím, že můžeme být hrdí na to, že se děti v Novém Boru mohou opřít o zájem a práci právě těchto skvělých lidí.  DĚKUJEME.

LÉTO SE SMETANKOU SKONČILO A DOPADLO VÝBORNĚ, stejně tak rekonstrukce, i díky které otevřeme pro děti novou Keramickou dílnu, učebnu Lego robotiky, kuchyňku a celý domeček je bezchybně osvětlen, zabezpečen novou otopnou soustavou a pokryt signálem.

Těšíme se na setkání během celého školního roku a již nyní myslíme na další letní prázdniny, na které se opět můžeme všichni těšit.
 
Ladislav Hlavinka
DDM Smetanka